بانوی من زهرا

بانوی من زهرا

 

کتاب “بانوی من، زهرا ” تألیف دکتر نادر فضلی، شامل صفات، ویژگی‌ها و زندگینامه حضرت فاطمه سلام الله علیها از زبان خودشون و به نقل از کنیز و همدم ایشون، فضه بانوست.

نثر ساده، گویا و روان این کتاب به گونه ایه که خواننده بدون خستگی، برای دانستن ادامه داستان ترغیب می شه.

حضرت، داستان زندگیشون رو از دوران سخت و پرمشقت کودکی و مصائبی که بر ایشان و خاندان بزرگوارشان در شعب ابیطالب گذشته آغاز می کنن و پس از آن به ماجرای هجرت پدر به یثرب و ازدواج با امام اول شیعیان حضرت علی علیه السلام و مسائل پیرامون آن و زندگی مشترک خود می پردازند که برای جوان امروزی جای تفکر و پندآموزی داره.

نویسنده کتاب سعی داره با نقل داستان هایی به بیان فضایل، کرامات علمی، اخلاقی و ویژگی های شخصیتی بزرگ بانوی اسلام، بپردازه و خواننده رو با خود همراه کنه.

برگی از کتاب

جابر گفت از رسول اکرم شنیدم که فرمود: «چون روز قیامت شود، دخترم فاطمه سوار بر شتری شگفت انگیز، حضور می یابد. او در حالی می آید که هاله ای از نور او را فرا گرفته است و هزاران هزار فرشته او را همراهی می کنند و فرشته بزرگ خدا، حضرت جبرئیل، در حالیکه زمام آن شتر را به دست دارد با صدایی بلند ندا در می دهد و می گوید: دیدگان خویش فرو بندید تا فاطمه، دختر محمد عبور کند.

در آن روز همه ی پیامبران و فرستادگان خداوند و نیز تمامی شهیدان و صدیقان، دیدگان خویش فرو می بندند تا آن که دخترم زهرا، از صحرای محشر عبور کند. او می آید تا آنکه در برابر عرش خدا قرار می گیرد و از شتر به زیر می آید و به خداوند چنین عرض می کند: ای خداوند، ای سید و سرور من، میان من و آنان که به من ظلم و ستم کرده اند و فرزند مرا کشته اند، داوری فرما.

پس از این دادخواهی، ندای الهی برمی خیزد که: ای حبیب من، ای دختر حبیب من از من بخواه تا عطایت فرمایم. شفاعت کن تا شفاعت تو را بپذیرم. به عزت و جلالم سوگند می خورم که از ستم هیچ ستمگری چشم نمی پوشم.

درآن هنگام دخترم عرض می کند: خدایا، فرزندان و شیعیان مرا دریاب. پروردگارا شیعیان فرزندانم و دوستداران مرا از آتش دوزخ رهایی بخش. ای خدای من! دوستدارانم و دوستداران فرزندان مرا بیامرز.

در این هنگام ندایی از جانب خداوند بر می خیزد که: فرزندان فاطمه کجایند؟! پیروان و دوستداران زهرا کجایند؟! دوستداران فرزندان صدیقه کجایند؟!

سپس آنان که مورد خطاب خداوندی قرار گرفته اند، پیش می آیند و فرشتگان رحمت، ایشان را در میان می گیرند و فاطمه هم پیشاپیش ایشان، به راه می افتد و همگی به برکت و شفاعت دخترم وارد بهشت می شوند.» (صفحات 68-69)

مرکز فرهنگی انتشاراتی منیر، مسئولیت چاپ این اثر رو بر عهده داره.خواندن کتاب بانوی من زهرا رو، توی این ایام که به نام فاطمه زهراست، بهتون پیشنهاد می کنم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *