غارت لباس های اباعبدلله

غارت لباس های اباعبدلله

راوی می گوید : پس از شهادت امام حسین (ع) لشکریان ابن سعد برای غارت لباس های آن حضرت هجوم بردند که اسحاق بن حوبه (لعنه الله) پیراهن حضرت را از تنش بیرون آورده و همینکه آن را به تن کرد دچار پیسی شد و تمام موهایش ریخت.

روایت شده که در پیراهن آن حضرت بین صد وده تا صد و نوزده جای تیر و شمشیر و نیزه دیده می شد.

امام صادق (ع) فرمودند : در بدن امام حسین آثار زخم سی سه نیزه و سی و چهار شمشیر وجود داشت

شلوار حضرت را بحربن کعب تیمی(لعنه الله) به غارت برد ونقل شده که پس از این کار از دوپا فلج شده و زمین گیر شد.

عمامه حضرت را اخنس بن مرثد بن علقمه حضرمی (لعنه الله) و به قولی دیگر جابربن یزید اودی (لعنه الله)به یغما برد و پس از آنکه آن را بر سر نهاد دیوانه شد.

کفش های حضرت را اسود بن خالد ربود.

اما انگشتر امام حسین(ع) را بجدل بن سلیم کلبی (لعنه الله) به غارت برد و انگشتان حضرت را در حالی که انگشتر به آن بود برید ،پس از وقایع عاشورا مختار او را گرفته و دست و پایش را قطع کرد و او را به همان حال رها کرد تا به خون آغشته شده و به هلاکت رسید.

امام حسین (ع) قطیفه ای (حوله ای) از جنس خز داشت که آن را قیس بن اشعث(لعنه الله) به غارت برد.

زره حضرت را بتراء نام داشت عمربن سعد (لعنه الله) به غارت برد و وقتی که عمر بن سعد کشته شد مختار آن زره را به قاتل ابن سعد که ابی عمره باشد بخشید.

شمشیر امام حسین را جمیع بن خلق اودی(لعنه الله) و به قولی دیگر مردی از بنی تمیم به نام اسود بن حنظله (لعنه الله) غارت کرد.

در روایت ابن ابی سعد آمده که شمشیر حضرت را فلافس نهشلی (لعنه الله)به غارت برد و محمد بن زکریا اضافه می کند که بعد ها آن شمشیر به دست دختر حبیب بن بدیل رسید.

شمشیری که از امام حسین ربوده شدذوالفقار نبود، زیرا ذوالفقار و چند شی دیگر از ذخائر نبوت و امامت می باشند که همیشه از خطر غارت محفوظ و مصون می باشند.

منبع : کتاب لهوف

مولف : سید بن طاووس(ه)

مترجم : محمد اسکندری

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *