علاقه شدید رسول اکرم به آن حضرت

علاقه شدید رسول اکرم به آن حضرت

حضرت علی(ع) فرمودند: رسول ا…(ص) بر ما وارد شد دست حسنم را گرفت و او را به سینه خویش چسباند و فرمود: «بأبی انت و امی من احبنی فلیحب هذا» پدر و مادرم فدای تو باد هر که مرا دوست دارد پس این (حسنم) را نیز دوست بدارد. (کنزالعمال ج16 ص 262 – ج5 ص 102) و درباره امام حسن(ع) فرمودند (إبنی و ثمره فؤادی من آذی هذا فقد آذانی و من آذانی فقد آذی ا…)

حسن فرزند و میوه دل من است هر کس او را بیازارد مرا آزرده و هر کس مرا بیازارد خدا را آزرده است (احقاق الحق ج 11 ص 63)

در مجلس رسول خدا(ص) امام حسن(ع) را در آغوش گرفته و او را می بوسید و می بویید. مردی از انصار که در آنجا حاضر بود گفت: من فرزند پسری دارم تا امروز که به سن بلوغ رسیده، هیچ وقت او را نبوسیده ام.

پیامبر(ص) فرمود: خواهی دید که خداوند تعالی لباس رحمت را بر قامت تو نخواهد پوشاند (احقاق الحق ج11 ص 47)

صاحب کشف الغمه از کتاب حلیه الاولیاء روایت کرده است که روزی رسول خدا –صلوات ا… علیه- حضرت حسن –علیه السلام- را بر دوش خود سوار کرد و فرمود هر که مرا دوست دارد باید که این را دوست دارد .

از حلیه ابونعیم نقل شده که حضرت حسن –علیه السلام- می آمد بر پشت و گردن حضرت رسول خدا –صلی ا… علیه و آله- سوار می شد گاهی که آن حضرت در سجده بود و حضرت او را برفق و همواری از دوش خود می گفت گاهی مردم بعد از فراغ از نماز عرض کردند یا رسول ا… شما نسبت به این کودک به طوری مهربانی می کنید که با احدی چنین نمی کنید فرمود:این کودک ریحانه من است و همانا این پسر من، سید و بزرگوار است و امید می رود که حقتعالی به برکت او، اصلاح کند بین دو گروه از مسلمانان را.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *