عبادت حسین علیه السلام

عبادت حسین علیه السلام

بندگی و عبادت حضرت حق بستگی به میزان شناخت و معرفت شخصی نسبت به معبود دارد و چون حسین سرور آزادگادن خدا را چنان شنا خته که توانسته او را توصیف نماید، لذا عبادت او هم موحد بالا بوده است، چنانکه ابن ابدربه در کتاب عقدالافرید روایت می کند: از امام سجاد علیه السلام پرسیدند : چرا فرزندان پدرت اندکند؟

فرمود: تعجب می کنم که من چگونه متولد شده ام و حال آنکه پدرم شبانه روز هزار رکعت نماز می خواند” بهار ج44 ص193″

کشتی نوح در کربلا متلاطم می شود: وقتی طوفان نوح جهان را فرا گرفت و حباب نوح پیغمبر با یاران در کشتی نشسته و دنیا را گردش می کرد به سرزمین کربلا رسید کشتی دچار گرداب شد و زمین ان را به سوی خود می کشیدو نوح از غرق شدن ترسید و دست به دعا برداشت و عرض کرد : پروردگارا من همه روی کره زمین را با کشتی زیر پا گذاشتم و در هیچ جا دچار چنین گرفتاری نشدم که در این نقطه به ان مبتلا گشته ام.

جبرییل نازل شد و گفت : ای نوح اینجا سرزمینی است که حسین (ع) نوه محمد(ص) خاتم پیامبران و فرزندان خاتم اوصیاء را می کشند.

نوح پرسید : قاتل او کیست؟

جبرییل گفت : قاتل او ملعون آسمانهای هفتگانه و زمین است. پس نوح هفت بار قاتل حسین را لعنت کرد و کشتی به سلامت از آن ورطه رهایی یافت و در کوه جودی به زمین نشست” بحار 44 ص 243″

حسین و کمک به مستمندان

: از شعیب بن عبد الرحمن خزایی روایت می کند. پس از شهادت امام حسین (ع) اثری در پشت آن حضرت دیده شد که از قبیل شمشیر و تیرو نیزه نبود، لذا از امام سجاد (ع) پرسیدندکه این اثر چیست ؟

امام فرمودند : پدرم انبان محتوی نان و آذوقه به دوش می کشید و به خانه های یتیمان و در ماندگان و بینوایان می برد و این اثری که در پشت آن حضرت دیده شده از آن است :بحارج 44 ص 191″

عبادت امام حسین، حسین و کمک به مستمندان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *