رحمت اهل بیت علیهم السلام

 

رحمت اهل بیت علیهم السلام

امام باقر علیه السلام فرمودند :

….. به خدا قسم ! هیچ یک از اعمال شما از ما پنهان نیست . پس همه¬ی شما ، ما را نزد خود حاضر بدانید و خودتان را به کارهای خوب عادت دهید و از اهل خیر باشید و با این امتیاز شناخته شوید ، چرا که من فرزندان و شیعیان خودم را به این کار سفارش می نمایم .

بحارالانوار ج46 ص243

امام باقر علیه السلام حرزی دارند که در آن برای شیعیان و کسانی که مرتکب گناهان کبیره شده اند دعا کرده و می فرماید : به نام خداوند بخشنده ی مهربان ، ای خدای بزرگوار نزدیکی که هرگز سست نشود ، ای مهربان ترین مهربانان ، شیعیان مرا از آتش دور و از آنان خشنود باش ، گناهان آن ها را بیامرز و کارهایشان را آسان کن ، قرض آنان را ادا و عیوب آن ها را بپوشان و گناهان کبیره ای که میان تو و آنان است ببخش ، ای خدایی که از ستم نمی ترسد و چرت و خواب او را نمی گیرد ، مرا از همه¬ی غم ها آزاد کرده و رها کن که تو بر هر چیز توانا هستی .

قطره ای از دریای رحمت اهل بیت ج 2 ص 577

این رحمت و رأفت امروز در امام زمان علیه السلام متجلّی می باشد و ایشان رحمت واسعه¬ی خدا هستند و قلب رئوفشان از گناهان ما به درد آمده و با دلسوزی برای بخشش گناهان شیعیان دعا می کنند . سید بن طاووس رضوان الله علیه طنین دلنشین امام عصر علیه السلام را در نیمه های شب در سرداب سامرا شنید که با خدای متعال این گونه مناجات می کردند ( ترجمه ی عبارات مناجات آن حضرت چنین می باشد ) :

« خدایا به درستی که شیعیان ما از شعاع انوار ما و باقیمانده ی طینت ما آفریده شده اند و به تحقیق گناهان بسیاری – با تکیه بر محبّت و ولایت ما – مرتکب شده اند ، پس اگر گناهانشان میان تو و آنان است ( حق الله ) از آنان درگذر پس به تحقیق که ما راضی هستیم و آن چه از گناهانشان میان خودشان است ( حق الناس ) پس میان آن ها صلح بفرما و از حقّ ما به آنان عطا فرما و آنان را در بهشت داخل گردان و از آتش در امانشان بدار و آنان را با دشمنانمان در عقوبت و عذاب جمع مفرما .»

نجم الثاقب/ حکایت 19

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *