خبر از درون

خبر از درون

 

شهادت حضرت علی النقی الهادی علیه السلام
قطب راوندی در کتاب خرائج از گروهی از اهل اصفهان نقل کرده است که گفتند :
در اصفهان شخصی به نام عبدالرحمان بود که مذهب شیعه داشت ، از او پرسیدند چه چیز باعث شد که مذهب شیعه را اختیار کردی و امامت حضرت هادی علیه السلام را پذیرفتی ؟
گفت : کرامتی را از او مشاهده کردم که بر من لازم شد به امامت او اعتراف کنم ، و قضیه اش این است که : من گرفتار فقر و ناداری بودم ولی زبان قوی و جرأت زیادی داشتم ، در یکی از سال ها اهل اصفهان مرا با گروه دیگری برای شکایت و دادخواهی به نزد متوکّل فرستادند .
روزی بر درِ سرای متوکّل بودم که ناگهان دستور احضار حضرت هادی علیه السلام صادر شد . به بعضی از حاضرین گفتم : شخصی که متوکّل دستور احضار او را صادر کرده چه کسی است ؟
گفتند : یکی از علویین و فرزندان علی علیه السلام است که رافضی ها ( شیعیان ) او را امام می دانند ، و ممکن است متوکّل او را طلبیده تا به قتل برساند .
با خود گفتم : از این جا حرکت نمی کنم و می مانم تا او را مشاهده کنم و ببینم چگونه شخصی است . مدّتی که گذشت دیدم او در حالی که بر اسبی سوار شده و مردم دو طرف جاده ایستاده به او نگاه می کنند به طرف ما می آید ، همین که او را از نزدیک دیدم محبّت و دوستی او در قلب من جای گرفت و در دل برایش دعا کردم که خداوند شرّ متوکّل را از او دور سازد.
او در میان مردم عبور می کرد و سر را پایین انداخته به یال اسبش نگاه می کرد و به چپ و راست نمی نگریست ، همین که در مقابل من قرار گرفت رو به من کرد و فرمود :
« خداوند دعایت را اجابت فرمود و عمر طولانی و مال و فرزند زیاد برایت مقدّر نمود »
از هیبت گفتار او به لرزه در آمدم و در میان رفقایم بر زمین افتادم ، آن ها از من پرسیدند : چه شد و چه اتّفاقی افتاد ؟ گفتم : خیر است و قضیّه را از آن ها پنهان کردم .
چون به اصفهان برگشتم خداوند به دعای آن بزرگوار درهای رحمت خود را به روی من گشود ، و مال و ثروت زیادی نصیب من گردانید به طوری که امروز موجودی ِ من در خانه معادل هزار هزار درهم است غیر از اموالی که در خارج خانه دارم ، و ده فرزند به من روزی کرده است و از عمرم تا کنون هفتاد و چند سال می گذرد ، و من به امامت این بزرگوار که از ضمیر و باطن من خبر داد و خداوند دعای او را درباره-ی من اجابت فرمود اقرار می کنم .
قطره ای از دریای رحمت اهل بیت ج1 ص 689
امام زمان علیه السلام نیز همانند پدران بزرگوارشان دارای رحمت و رأفت هستند و اگر ما ایشان را دعا کنیم، آن امام مهربان در حقمان دعا می فرمایند ؛ پس بیاییم هر صبح و شام برای سلامتی و فرج حضرت مهدی علیه السلام دعا کنیم.
اللهم عجل لولیک الفرج

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *