برتری حضرت علی بر حضرت عیسی

برتری حضرت علی بر حضرت عیسی

ولادت

فاطمه بنت اسد، وظیفه‌ای بزرگ بر عهده داشت. او صاحب فرزندی شد، که محل تولدش کعبه بود. آیا خداوند چنین وظیفه‌ای را به یک زن عادی محول کرد؟

مریم برگزیده ی خدا بود و عیسی نیز روح ا…!

زمان وضع حمل عیسی فرارسید. خداوند به حضرت مریم امر کرد که از معبد و عبادتگاه بیرون رود و فرزند خود را در صحرا زیر درخت خرمایی به دنیا آورد. نخل خرما به امرخدا بارور شد و میوه ی خود را ارزانی مادر عیسی کرد.

اما فاطمه بنت اسد…

هنگام وضع حمل علی بن ابیطالب به درون کعبه فرا خوانده شد. سه روز مهمان خدا بود. همان جا فرزندش را به دنیا آورد. در این سه روز فرشتگان از آسمان برای او غذاهای بهشتی آوردند.

بانوی مکه قبل از این که وارد کعبه شود و سرودی بس زیبا به لب داشت. ترنّمی برخاسته از باغ سبز مکتب انبیاء، نوایی که جز از قلبی سرشار از ایمان به گوش نمی رسد. او می خواند: «پروردگارا! من زنی هستم که به تو و پیامبران و کتب آسمانی ایمان دارم، سخن نیای بزرگم ابراهیم خلیل را تصدیق می کنم… به حق کسی که این خانه را بنا کرد و درحق فرزندی که در شکم دارم ولادت او را به من آسان فرما.»

سه روز درون کعبه بود. هنگامی که از کعبه بیرون آمد فضیلت خود را بر مریم- مادر عیسی- و آسیه همسر فرعون به صراحت اظهار کرد.

همان آسیه که در خانه ی فرعون به موسی ایمان آورد و تا پای جان از ایمان خود دفاع کرد. او با زمزمه ای دلنشین ایمان خود را به خدای موسی و وعده های آسمانی به جهانیان نشان داد.

آسیه بانوی مؤمنه غرق در خون خود در حالی که میخ های آهنین فرعون، بدنش را به زمین دوخته بود با متانت لب به مناجات باز می کند. قرآن سخن او را از لابه لای قرن های گذشته برای ما نقل می کند: «پروردگارا! برای من نزد خود در بهشت جایگاهی بنا کن و مرا از فرعون و عمل او نجات بده.»

فاطمه بنت اسد هم از مریم- برگزیده ی زنان

زمان خویش- و هم از آسیه- قهرمان توحید

برتر است. آری! او شایسته ی مقام مادری

علی بن ابی طالب است که او، هم از

عیسی و هم موسی بلند مرتبه است

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *