اسکناس تقلبی

اسکناس تقلبی

 

اگر در صفحات فضای مجازی خبری را منتشر کنند:
مراقب باشید! شیادان در کمین اند!
اسکناس ۳۰۰۰ تومانی تقلبی و ایران چک ۸۰ هزار تومانی تقلبی وارد بازار شده است! مبادا فریب بخورید! حتما به تمسخر لبخندی می زنید!
اصلاً برایتان مهم نیست! شما که می دانید در سیستم بانکی کشور ما اصلا اسکناس ۳۰۰۰ تومانی و ایران چک ۸۰ هزار تومانی تعریف نشده! تقلب اندر تقلب است❗

اما اگر در همین فضای مجازی بخوانید که به تازگی ایران چک های ۵۰ هزار تومانی تقلبی هم دارند و عده ای به جرم تقلب دستگیر شده اند، حتماًدر خرید و فروش ها بیشتر حواستان را جمع می کنید چون خودِ ایران چک ۵۰ هزار تومانی «اصل» است، «واقعی» است! و احتمال تقلب در آن وجود دارد.

همیشهٔ تاریخ، اگر یک «حقیقت اصیل» وجود داشته، گمراهان و گمراه کنندگانی پیدا شدند که: نسخه تقلبی اش را بسازند. تحریفش کنند. یا همان نسخه اصلی را با زیرکی دست مایه انحرافات و عملکرد زشت خود کنند. تورات و انجیل واقعا کلام الله بودند که تحریف شدند.
این روزها ممکن است ببینید:
عده ای به نام دین، یا در چهره یک فرد دیندارو حتی بالاتر از آن در حد یک مبلغ دینی حرف های ضد دین بزنند‼ و مردم را از حقیقت دین منحرف کنند. ضد دین یعنی چه؟ یعنی هر چه با قرآن و اهل بیت علیهم السلام مخالف است. و یا ببینیم عده ای با ظاهر دین داری، دست به ضد تبلیغ بزنند، مردم را از دین خدا ناامید که هیچ، بیزار و منزجر کنند.
به هوش باشیم! این دو گروه ما را از بالاترین دارایی هایمان یعنی «اعتقادات صحیح» و «ولایت و محبت اهل بیت علیهم السلام» ‌دور نسازند:
دیندارانی که بر خلاف توصیه های دین عمل می کنند.
مبلغان دینی که به نام دین سخنانی «علیه دین» می گویند.
مباد که این گونه افراد را ببینیم و از «حقیقت دین» و در یک کلام از «رسول خدا و اهل بیت علیهم السلام» فاصله بگیریم!
امیدواریم همه ما به این درجه از عقلانیت رسیده باشیم که حساب قداست دین و اولیای دین( که فقط رسول خدا و اهل بیت علیهم السلام هستند) را از دیگران ولو مبلغان دینی جدا کنیم.
پ.ن:
اگر سخنرانی ها و پست های تبلیغی ماه محرم ما را به این نتیجه برساند که بساط مجالس عزاداری جمع شود و یا سر سوزنی اهمیت عزاداری و اشک بر سیدالشهداء علیه السلام کمرنگ شود، قطعاً ما از سیره و دستور اهل بیت علیهم السلام فاصله گرفتیم!
اگر در اثر تبلیغاتِ به ظاهر دینی، باور کردیم که جریان عاشورا و شخصیت های آن تکرار شدنی هستند، خطا کرده‌ایم، صریح کلام اهل بیت علیهم السلام است که لا یوم کیومک یا اباعبدالله…
اگر برای حرکت سیدالشهداء علیه السلام به سلیقه خودمان هدف تعیین کردیم، راه را اشتباه رفته ایم!
بازار فریب داغ است! مراقب باشیم! شاخص قرآن و اهل بیت علیهم السلام را همواره در نظر داشته باشیم.
احادیثی چون حدیث شریف ثقلین که در حد تواتر است و یا روایت «علیٌ معَ الحقّ و الحقُّ مع علی …» شاهد این حقیقت است که تنها و تنها شاخص حق و معیار دین داری پیامبر اکرم و اهل بیت علیهم السلام هستند.

@haghayeghe_nagofte

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *