از اعماق قلب ها

از اعماق قلب ها

 

بی همگان به سرشود بی تو به سر نمی شود

داغ تو دارد این دلم جای دگر نمی شود

هر گاه که آتش فراق زبانه می کشد و پروانه جان را بال و پر می سوزد ، یا دیار با دلهای مشتاق دمساز می گردد و درد بی پایان انتظار را تسکین می بخشد .

چونه که گل رفت و گلستان شد خراب

بوی گل را از چه جوییم از گلاب

در ظلات جهالت و گمراهی که بر آسمان روزگار مهجوری سایه گسترده است ، تنها چراغ دل افروز ،توسل به مهر فروزانی است که اب تیره غیبت ، چهره ی دل آرای او را پوشاند است . پس بیایید تا به گلستان زیبای توسل در آییم و مشام جان را به شمیم روح نواز ریاحین دعای ندبه و عطر دل انگیز گلهای زیارت آل یاسین بنوازیم و لب را به ذکر یار مترنم سازیم و دعا کنیم:

یا رب آن آهوی مشکین به ختن باز رسان

وان سهی سرو خرامان به چمن باز رسان

دل آزرده ی مارا به نسیمی بنواز

یعنی آن جان ز تن رفته به تن باز رسان

رسول خدا فرمود: سوگند به کسی که جان محمد (ص) دردست اوست، اگر بنده ای در روز قیامت، عمل هفتاد پیامبر را بیاورد، خدا آن را از وی نمی پذیرد تا اینکه با ولایت من و ولایت اعل بیت من ، خدا را ملاقات نماید.

حضزت امام صادق فرمودند: و بدانید که زمین از حجت الهی خالی نمی ماند و لیکن خداوند به زودی چشم باطن بندگانش را از شناختن امام ، کور خواهد کرد. به خاطر ظلم و جور واسراف آنها به خودشان ، و اگر زمین یک ساعت از حجت الهی خالی بمند اهلش را فرو می برد.

بر اساس آنچه که در روایات آمده است وجود مبارک امام زمان علیه السلام واسطه ی میان خداوند سبحان و افریدگان است. هدایت وظیفه ی اوست و برکات زمین و آسمانها به یمن وجود مبارک اوست.

دنیا به بقای او باقی مانده است و به برکتش خلق روزی می خورند و به برکت وجودش آسمان و زمین بر پاست . یکی از القاب خاصه ی امام زمان علیه ا لسلام غوث است که در زیارتهای معتبر وارد شده و معنی آن فریاد رس است و هنگامی که تحقق می یابد که قوه ی شنوایی صاحب آن به گونه ای باشد که هرکس در هر جا و با هر زبانی کمک بخواهد، بشنود بلکه باید به حالات درماندگان ، عالم باشد و قدرت و توانایی داشته باشد که هر گاه صلاح دانست ، او را نجات دهد و شایسته ی این مقام نیست مگر کسی که دارای مقام امامت باشد.

چنان که خود در تو قیعی به مرحوم شیخ مفید می فرمایند: علم ما به خبرهای شما احاطه دارد و هیچ چیز از اخبار شما بر ما پوشیده نمی ماند و به بلاهای که به شما می رشد، آگاهی داریم.

و در ادامه می فرمایند: ما در رعایت حال شما کوتاهی نمی کنیم و یاد شما را از خاطر نبرده ایم و اگر جزاین بود ، ازهر سوء گرفتاری به شما رو می آورد و دشمنان ، شما را از میان می بردند. شیوه های توسل به حضرت مهدی (عج) در کتاب مفاتیح الجنان مرحوم حاج شیخ عباس قمی آمده است.

1.نماز امام زمان علیه السلام به صورتهای مختلف همراه با دعا و بدون آن

2.دعای الهم بلغ مولای صاحب الزمان علیه السلام هر روز بعد از نماز صبح

3.دعای ندبه مربوط به چها رعید که یکی از نها روز جمعه است.

4.دعای عهد چهل روز صبح

5.صلوات ابو الحسن ضراب اصفهانی عصر روز جمعه

6.دعای افتتاح در شبهای ماه رمضان

7. دعای الهم کن لولیک از اعمال شب بیست و سوم ماه رمضان که در سایر اقدامات هم مناسب است.

8.دعای فرج : الهی عظم البلاو…

9.استغاثه به حضرت مهدی علیه السلام : سلام الله الکامل التام اشامل العام ..، پس دو رکعت نماز

10.دعای برای امام زمان علیه السلام : اللهم ادفع عن ولیک و خلیفتک …

11.دعا در غیبت امام زمان علیه السلام : اللهم عرفتی نفسک…

12.زیارت رو جمعه بعد از اعمال روز جمعه

13. زیارت السلام علی الحق الجدید…

یا صاحب الزمان علیه السلام : در شدایدو گرفتاریها ، مخصوصا هنگامی که امید انسان از همه جا قطع می شود، نا م مقدس امام زمان علیه السلام حلال مشکلات است.

برگرفته از : نشر گلستان کوثر با موضوع توسل به حضرت مهدی «عج»

خانم زهرا رضایی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *