کشفُ الأستارِ عَن وجهِ الغائبِ عَنِ الأبصار

کشفُ الأستارِ عَن وجهِ الغائبِ عَنِ الأبصار

 

میرزا حسین نوری طبرسی رحمه الله علیه

میرزا حسین نوری طبرسی، در سال 1254 ه.ق. در مازندارن چشم به جهان گشود. وی در سنّ 23 سالگی به نجف اشرف مهاجرت کرد و در آنجا به کسب فیض از استادان بزرگواری چون شیخ مرتضی انصاری رحمه الله علیه پرداخت؛ پس از آن نیز چندین سال در شهر سامرّا، در شمار نزدیکترین شاگردان میرزا حسن شیرازی قرار گرفت.
*******************************
کتاب حاضر در واقع، پاسخی است که آن دین‌پژوهِ فرزانه به قصیده‌ی یکی از اهل تسنّن داده است. قصیده یاد شده، که سراینده آن شناخته نشده، در قالب 25 بیت عربی به اِلقای شبهاتی درباره وجود مقدّس امام زمان علیه السّلام اختصاص یافته است.
مؤلّف با برشمردن 40 تن از دانشمندان مشهور اهل تسنّن و نقل سخنان آنان در فصل نخست کتاب خویش، به اثبات امامت پیشوایان شیعه پرداخته است و دلایلی را برای اذعان به حیات حضرت مهدی عجّل الله تعالی فرجه الشریف در این زمان به دست می‌دهد.
*******************************
در بخش دوم این اثر، برخی از شبهاتی که در متن قصیده‌ی مزبور درج گردیده است؛‌ در ضمن مباحث عقلی و نقلی دقیقی پاسخ داده می‌شود و سه قصیده‌ی عربی نیز از دانشمندان بلند آوازه‌ی شیعه به آن مُلحق می‌گردد تا پاسخ منظومی برای سروده‌ی مورد بحث باشد .

این کتاب که در اصل به زبان عربی نگاشته شده، تاکنون چندین بار به چاپ رسیده است و ترجمه‌ی فارسی آن نیز با نام « رخسار پنهان » چاپ شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *