معرفت فاطمی (3)

معرفت فاطمی قسمت سوم

 

در مصادر شیعه و سنی متعدد نقل شده است که وجود مقدس رسول الله صلی الله علیه وآله فرمودند: «لَحمُه لَحمی وَ دَمُه دَمی» ( حدیث کسا) گوشت او گوشت من و خون او خون من است. یا خطاب به امیرالمومنین علیه¬السلام فرموده اند: «لَحمُکَ لَحمی وَ دَمُکَ دَمی» (اقبال الاعمال:۲۹۶) گوشت تو گوشت من و خون تو خون من است.
این مضامین در مصادر شیعه و سنی هست ولی یکی از آنها که دقیق تر و عمیق تر از همه می¬باشد این مطلب است که می¬فرمایند:« عَلی لَحمِ رسول الله وَ دَمُه وَ شَعره» (کشف الیقین: ۱۶)
علی گوشت تن رسول¬الله و خون او و موی اوست. یعنی همه ی تن رسول الله، امیرالمومنین است.
از طرف دیگر رسول¬الله صلی¬الله علیه وآله در مورد حضرت زهرا سلام الله علیها فرمودند: «وَ هی روحیَ الّتی بَینَ جَنبَیه» (بحارالانوار۲۸: ۳۷)
او روح من است که در دو پهلوی من است. یعنی روحی که در تن من است فاطمه است. اگر این دو حدیث را کنار هم بگذاریم این طور میشود: تن رسول الله امیرالمومنین است و روح ایشان فاطمه زهرا صلوات¬الله-علیهماوآلهما.
پس می توان فهمید کسی که به امیرالمومنین علیه السلام ظلم کند و ایشان را شهید نماید و آن همه بلا و مصیبت بر او تحمیل کند و آن حقوق عظیمه¬ی الاهیه را غصب کند و این معامله را با حضرت فاطمه سلام¬الله-علیها کند ، ایمان به رسول¬الله ندارد.
رسول اللّهی که تنش امیرالمومنین و روحش حضرت زهرا صلوات الله علیهماوآلهما می باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *