سرورانه ها-24

سرورانه ها-24

 

باسمه تعالی و بذکر ولیه
سرورانه 24
دانایان برای ما کتاب ها در وظایفمان نسبت به شما نوشته اند و ده ها و بلکه صدها وظیفه شمرده اند، همه شان خوب است ولی حتی تعداد کمی از آن ها نیز در یاد کسی نمی ماند؛ لذا: هر کس آنها را خوانده از خیر یادگیری اش گذشته تا چه رسد به عمل کردنش ولی هیچ کس، آن وظیفه ی اولین و آخرین و اصلی را نسبت به شما نگفته…
مردم نه آن چه را که آنان گفته اند یاد گرفته و عامل اند و نه آن چه را که باید بدانند و انجام دهند و چنین است که آنان در بلاتکلیفی نسبت به شما مانده اند و درمانده اند و فقط همین را می دانند که در گرفتاری های خود می توانند به شما متوسل شوند و نیز خوب است اگر آرزوی دیدار شما را هم داشته باشند.
کسی به آنها نگفته و نمی گوید که اولین و آخرین وظیفه اصلیشان آن است که از آن شما و برای شما باشند. خود را خادم مملوک شما بدانند؛ هم چنان که خدای متعال خواسته تا شاید به عنایت جدّه ی اطهرتان، شما نیز ولایت و تولیت آنان و امورشان را قبول فرمایید تا سعادتمند شوند.
موالات شما(قبولی غلامی شما از طرف ما و قبول سروری ما از طرف شما) تنها راه برون رفت از نکبت و ظلمت دنیا و نیل به نجات، هدایت و سعادت در دنیا و آخرت است.

برگرفته از کتاب سرورانه ها
مولف: حسین درگاهی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *