به سوی محبوب، قسمت اول

به سوی محبوب قسمت اول

محبوب

ارتباط با محبوب

محکم شدن دین انسان، موکول به ارتباط و توجه و توسل و تمسک به وجود مقدس ولی الله است؛
در امتداد این ارتباط است که ایشان به انسان توجه می کنند و دست او را می گیرند و معارف الهی و آداب و سنن دینی را به او تعلیم می فرمایند و فهم و رفتار درست را به انسان مرحمت و القا می نمایند.
اما غیبت وجود مقدس امام زمان “صلوات الله علیه” اولین و بالاترین ضایعه ای که ایجاد کرده این است که احکام مربوط به معارف اصلی الهیه گم شده است! و اولین معرفتی که با غیبت امام زمان علیه السلام گم شده، معرفت خود ایشان است؛ لذا ایشان هست و ما هستیم، اما نمیدانیم چکار باید بکنیم! این نکبت فقط برای کسی برطرف می شود که بتواند راهی به ساحت مقدس ایشان پیدا کند.
وجود مقدس ایشان، حقیقت گسترده در همه خلقت خدای متعال و در همه عالم است. پس ما باید خودمان را با ایشان تنظیم کنیم. چون ایشان با هر کسی تنظیم هستند! اصلا چون ایشان هستند، همه چیز هست و سر پا است.
خوب است بدانیم کلید این اتصال و توجه در وصیّت رسول اکرم “صلی الله علیه و آله” به جناب ابوذر آمده است که فرمودند:
“یا اباذر، اعبد الله کانّک تراه، فان کنت لاتراه فانّه یراک” (مکارم الاخلاق : ۴۴۸)
ای ابوذر! خدا را طوری بندگی کن، گویا که او را می بینی و اگر تو او را نمی بینی، بدان که او تو را می بیند.

 

…. به سوی محبوب قسمت چهارم ….

این قاعده عیناً در مورد رابطه ما با وجود مقدس ولی الله هم صادق است؛ یعنی اگر کسی که خواسته باشد که بداند قاعده و قانون شناخت امام زمان علیه السلام چگونه است، راه اول و جدی و آسان همین است. این که انسان هر جا که هست و در هر لحظه و آن، خود را در محضر و مشهد امام زمان علیه السلام ببیند و بداند ایشان او را می بینند.
با توجه به اینکه لااقل در دو جای قرآن آمده که خدای متعال و رسول اکرم و ائمه “صلوات الله علیهم” ما و اعمال ما را می بینند، اگر کسی به همین توجه کند، هم خودش مودب می شود و هم باطنش با وجود مقدس امام زمان “علیه السلام” مرتبط خواهد شد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *