نمایشگاه پیمان با غدیر

نمایشگاه پیمان غدیر

 

راهنمای کلی

السلام علیک یا امیر المومنین

دوست و همراه گرامی!

” نمایشگاه پیمان غدیر ” یادآور مهمترین واقعه تاریخ و نقطه ی شروع دوباره حیات در شریان زندگی است ، وبهانه ای است برای آن که بگوییم ما بر آن عهد که بستیم بر آنیم هنوز ……

این نمایشگاه علاوه بر غرفه خیر مقدم دارای 4 غرفه می باشد. متن اجرایی غرفه ها جداگانه ارایه شده است و مجریان با مراجعه به آن به راحتی می توانند از مطالب آن جهت اجرای هر یک از غرفه ها استفاده کنند.

برای اینکه مجریان در مورد مطالب غرفه ها اطلاعات بیشتری کسب کنند کتابهای معرفی شده در هر غرفه راهنمای مناسبی برای این کار می باشند .

هر غرفه دارای فضای حداقل 15 متری خواهد بود و یک مجری خواهد داشت. نمایشگاه می تواند دارای یک غرفه معرفی و فروش کتاب نیز باشد. شایسته است در غرفه ی اول که اختصاص به خیر مقدم از مدعوین دارد از ایشان پذیرایی مختصری شود. پذیرایی با شیرینی، شکلات، آب میوه و یا شیرکاکائو برای تغییر ذائقه ی مهمانان توصیه می شود. غرفه ی خیر مقدم در ابتدای ورودی نمایشگاه می باشد و مجری در این بخش اهداف نمایشگاه را در حدود پنج دقیقه شرح خواهد داد و بدین ترتیب مهمانان با این موضوع و چگونگی برگزاری نمایشگاه آشنا خواهند شد. متن مجری مربوط به هر غرفه در بخش مربوط ارایه شده است.

در غرفه ی اول که باعنوان ” اهمیت غدیر ” ارایه شده است مهمانان حدود پانزده دقیقه حضور خواهند داشت . این غرفه به اهمیت جایگاه عید غدیر در تفکر شیعه و ارزش آن از دید ائمه علیهم السلام می پردازد. این غرفه دارای امکاناتی است که مجریان محترم با مراجعه به آن می توانند از آن آگاه شوند و در جهت اجرای بهینه از آن مطالب استفاده کنند . در پایان مجری محترم مدعوین را به غرفه ی بعد هدایت می نماید .

غرفه ی دوم اختصاص به ” ماجرای غدیر ” دارد. این غرفه به شرح مختصر در عین حال جامعی از وقایع پیرامون غدیر و اتفاقاتی که در این واقعه مهم افتاده است می پردازد و داستان غدیر را در ذهن مخاطبان تا حد زیادی روشن می سازد . این غرفه نیز مانند سایر غرفه ها دارای بخش ها و امکانات جانبی است که مجریان می¬توانند از آن بهره ببرند.

غرفه ی سوم ” پیام غدیر ” نام گرفته است و مدعوین توضیحاتی را با موضوع محتوای پیام غدیر و ادامه داشتن ولایت ای که خداوند در روز غدیر در مورد امیر المومنین علیه السلام معرفی کرده است تا دوران کنونی و تجلی آن در وجود مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از زبان مجریان خواهند شنید. در این غرفه مجریان می بایست سعی کنند تا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را میراث دار و جانشین پیام غدیر معرفی کنند.

در نهایت غرفه¬ ی آخر ” ما و غدیر ” نام دارد . این غرفه پیام نهایی نمایشگاه است مجریان می بایست با استفاده از متن اصلی و کتابهای معرفی شده این نکته را به مخاطبین منقل کنند که اکنون ما در قبال پیام خداوند در روز غدیر وظیفه ای سنگین بر دوش داریم و این پیام را باید به همگان منتقل کنیم ودر این راه از کمک صاحب غدیر یعنی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باید کمک گرفته شود که هدایتگر واقعی آن بزرگوار است .

همچنین برای کمک به بهتر برگزار شدن نما یشگاه سه بخش دیگر با نام های” خطبه غدیر ”

“فضایل ” ،” تصویر “، ” صدا” به شرح ذیل قرار داده شده است :

1- خطبه غدیر : در این قسمت متن خطبه غدیر به دو زبان فارسی و عربی و همچنین متن خوانده شده آنها در فایل های صوتی قرار داده شده است، متنی نیز با عنوان سیری در خطبه قرار داده شده است که راهنمای مناسبی بر سیر موضوع در خطبه است .

2- فضایل: در این قسمت فضایل امیر المومنین به دو صورت متن و پوستر آورده شده است که هم با استفاده از وسائل نمایشی قابل پخش می باشند و همچنین قابلیت این را دارند که پرینت گرفته شوند و در غرفه ها به عنوان تزیین قرار گیرند .

3- تصویر : در این قسمت که شامل دو بخش تصاویری گرافیکی و خطوط زیبای مزین به اسماء و عبارات مرتبط با امیر المومنین است برای استفاده در تزیینات غرفه ها قابل استفاده هستند .

4- صدا :در این قسمت مداحی ها وسرودهای مرتبط با امیرالمومنین علیه السلام و عید غدیر قرار داده شده است که برای فضا سازی در غرفه ها ی مختلفی قابل استفده هستند.

در انتها تذکر به چند نکته ضروری به نظر می رسد :

1- مجموعه کتابهای معرفی شده در این نمایشگاه را می توانید از انتشارات ذیل تهیه کنید :

الف ) انتشارات منیر :77521836_021

ب) انتشارات نیک معارف : 66480026_021

ج) انتشارات رایحه : 88976198_021

د) انتشارات آفاق : 22847035_021

2- خطبه غدیر و فضایل جهت اطلاعات بیشتر و استفاده جانبی طراحی شده اند (فراموش نشود نمایشگاه 4 غرفه دارد)

3- مجموعه محتوا و اطلاعات لازم برای اجرای یک نمایشگاه در این CD تامین شده است و کافی است مجریان محترم پرینت تابلوها و کتاب ها را تهیه کنند و متون اصلی را مجری هر غرفه مسلط شود و نمایشگاه را بر پا کنند .

4- این نمایشگاه در همه اماکن اعم از ادارات ، دبیرستانها ، مدارس ، دانشگاه ها و … قابل اجرا می باشد.

همچنین پیشنهاد می شود جهت رسیدن به این مهم مجریان محترم قبل از آغاز برنامه ها با وضو باشند و از آن حضرت برای موفقیت در اجرای بهتر برنامه ها کمک بگیرند. توصیه می شود همه مجریان رو به قبل بایستند و دعای فرج را قرائت کنند.

در پایان موفقیت همه عزیزانی که در راه اعتلای فرهنگ علوی و مهدوی می کوشند را آرزومندیم و توقع داریم تا با ارسال نظرات و پیشنهادات خود به آدرس اینترنتی ما، ما را در جهت بهبود این مجموعه و تولید مجموعه هایی دیگر یاری نمایید.

اللهم عجل فرجه و سهل مخرجه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *