مراسم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها 1389 شریعتی

1

 

بسمه تعالی
گزارش عزاداری فاطمیه اول 1389
شعبه مرکزی
به مناسبت شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مدت سه شب در روز های سه شنبه ، چهارشنبه ، پنج شنبه مورخ 7 ، 8 ، 9 اردیبهشت ساعت 19 الی 22 در تالار خواجه نصیرالدین طوسی برنامه عزاداری برگزار شد .
میهمان ها در بدو ورود با چای ، میکادو ، خرما و حلوا پذیرایی شدند ، برگه های نظرسنجی و کارتهای نمایشگاه و فروشگاه فاطمیه و اعلامیه دسته عزاداری به آن ها تحویل داده شد ، سپس به داخل سالن هدایت و روی صندلی ها قرار گرفتند. در ابتدای برنامه، زیارت آل یاسین ودعای صنمی قریش پخش شد .
پس از دعا جناب آقای … سخنرانی خود را ایراد فرمودند،هنگام اذان مغرب میهمانان برای اقامه نماز و پذیرایی در شب اول (کیک و ساندیس) شب دوم (ساندویچ الویه و ساندیس) شب سوم (ساندویچ الویه و ساندیس) به تالار ابن سینا هدایت شدند . پس از بازگشت به تالار خواجه نصیر شب اول (کلیپ فدایی) شب دوم (کلیپ زهیر)شب سوم(پخش کلیپ سخنرانی آیت الله وحید خراسانی)پخش شد. پس از فیلم و کلیپ ها جناب آقای … ادامه سخنرانی خود را ایراد فرمودند.
پس از سخنرانی جناب آقای … مداحی کردند و برنامه با پخش دعای فرج به پایان رسید.
میهمانان پس از خرید از فروشگاه فاطمیه خرید کرده و کتابخانه را ترک نمودند.
همچنین در کلاس الف غرفه کودکان به یاری 1 نفر از خانم ها برگزار بود که کودکان را از مادرشان تحویل می گرفتند نام آن ها را یادداشت می کردند سپس آن ها را با خواندن قصه از روی بنری که به همین مناسبت تهیه شده بود ، شعر ، پخش فیلم ، نقاشی و رنگ آمیزی سرگرم می کردند و در آخر برنامه کودکان به مادرشان تحویل داده می شدند.

فاطمیه دوم
بسمه تعالی
گزارش عزاداری فاطمیه دوم 1389
شعبه مرکزی
به مناسبت شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) به مدت چهار شب در روز های پنج شنبه ، جمعه ، شنبه ، یکشنبه ، مورخ23 ، 24 ، 25 ، 26 ، اردیبهشت از ساعت 19 الی 22 در تالار خواجه نصیرالدین طوسی برنامه عزاداری برگزار شد.
مهمان ها در بدو ورود با چای ، میکادو ، شیرینی و حلوا پذیرایی شدند ، برگه های نظرسنجی اطلاعیه دسته عزاداری به آن ها تحویل داده شد ، سپس به داخل سالن هدایت و روی صندلی ها قرار گرفتند.
ابتدا زیارت آل یاسین ، دعای صنمی قریش پخش شد سپس جناب آقای … آیاتی از قرآن کریم را تلاوت نمودند .درشب اول (کلیپ سخنرانی آیت الله وحید) شب دوم (کلیپ حسبنا کتاب الله …) شب سوم(کلیپ آقای معاونیان) و شب چهارم(کلیپ سخنرانی آیت الله وحید) پخش شد.
پس از فیلم و کلیپ ها جناب آقای … سخنرانی خود را ایراد فرمودند.
هنگام اذان مغرب میهمانان برای اقامه نماز و پذیرایی در شب اول (شله زرد) شب دوم (شله زرد) شب سوم (ساندویچ نان و پنیر و سبزی)و شب چهارم(ساندویچ نان و پنیر و سبزی) به تالار ابن سینا هدایت شدند . پس از بازگشت به تالار خواجه نصیر شب اول (کلیپ اقرار) شب دوم (کلیپ فاطمه جان و کلیپ ببار بارون) شب سوم(کلیپ حقیقت)وشب چهارم (کلیپ محسن)پخش شد.
پس از فیلم و کلیپ ها جناب آقای … ادامه سخنرانی خود را ایراد فرمودند.
جناب آقای … مداحی کرده و برنامه با پخش دعای فرج به پایان رسید.
در این چهار شب فروشگاه کتاب در طبقه همکف برقرار بود که مهمان ها در آخر برنامه برای خرید مراجعه می کردند.
همچنین در کلاس الف غرفه کودکان به یاری 1 نفر از خانم ها برگزار بود که کودکان را از مادرشان تحویل می گرفتند نام آن ها را یادداشت می کردند سپس آن ها را با خواندن قصه ، شعر ، پخش فیلم ، نقاشی و رنگ آمیزی سرگرم می کردند و در آخر برنامه کودکان به مادرشان تحویل داده می شدند.

گزارش دسته عزاداری:
بسمه تعالی
گزارش دسته عزاداری
فاطمیه 1389 شعبه مرکزی
دسته عزاداری در تاریخ 27/2/89 13روز دوشنبه مقارن با سوم جمادی الاول در روز شهادت حضرت زهرا (علیها السلام ) در ساعت 10 صبح از کانون اسلامی انصار به سمت شمال ( مسجد نورانیان)شروع به حرکت کرد. قبل شروع برنامه افراد انتظامات با وظایف مشخص، تعیین گردیدند و پرچم های سه گوش کوچک وبزرگ به افراد داده شد . در بین مسیر باآب و شربت و کیک یزدی و حلوا از افراد پذیرایی می شد و عزاداران در ساعت 11:30 در مسیر برگشت در تقاطع (سه راه ملک) توقف کردند ، جناب آقای … مداحی کردند سپس عزاداران به سمت کانون اسلامی انصار حرکت کرده و به داخل کانون دعوت و به تالار خواجه نصیرراهنمایی شدند . ابتدا دعای صنمی قریش پخش شد ، پس از آن سخنرانی توسط سرکار … انجام گرفت ، در خاتمه دعای فرج پخش شد . در ساعت 13 بعد از پذیرایی نهار و حلوا تالار را ترک کردند . تعداد شرکت کننده دردسته عزاداری 240نفر وتعداد خدمتگزاران27 نفر بودند.

و من الله التوفیق

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *