متن کارت دعوت(14)

متن کارت دعوت(14)

 

حدیث :

رسول خدا- صلی الله علیه و آله و سلم- فرمود: خداوند برای برادرم علی فضائل بی‏شماری قرار داده است، هرکه یکی از فضائل او را از روی اعتقاد بازگوید خداوند

گناهان گذشته دور و نزدیک او را بیامرزد. و هرکه یکی از فضائل او را بنویسد تا زمانی که نقشی از آن نوشته باقی است پیوسته فرشتگان برای او آمرزش می‏طلبند. و هرکه به یکی از فضائل او گوش فرادهد خداوند گناهانی را که با گوش انجام داده بیامرزد. و هرکه به نوشته‏ای از فضائل او بنگرد خداوند گناهانی را که با چشم انجام داده بیامرزد. سپس فرمود: نگاه به علی عبادت است، یاد علی عبادت است و خداوند ایمان هیچ بنده‏ای را نمی‏پذیرد جز با ولایت او و بیزاری از دشمنان او.( مناقب خوارزمی / 2. فرائدالسمطین 1 / 19، کفایهالطالب گنجی شافعی 1 / 18، ینابیع المودّه/121.)

متن ادبی برطبق حدیث فوق:

– در آن سرا که سرای نا امیدست و تنهایی

ای یگانه روزگار

ای ابر باران زا

ای باران سیل آسا

و ای خورشید جهان افروز

امن ترین جایگاه امید تویی و آن ستاره درخشانی که نورت همه جا را به تسخیر درخواهد آورد نام توست و امید به تو.

******

– از میان سجاده نور، روشنایی تسبیح و صدای الله اکبر،مرا به سمت پنجره نیمه باز می کشد.

صدای اذان در میان فضای پر از سکوت خانه تسبیح و تقدیس گلبرگ و روزنه های به تکان درآمده اش چشمانم به دنبال ردپای کودک همسایه است که چه آرام قدم برمی دارد و با هر افتادنش با سختی از جا برمی خیزد و با آن زبان بچه گانه اش می گوید: یا علی

صدای مؤذن همراه با یا علی او در گوشم می پیچد و ناخودآگاه به قاب چوبی اطاق که با خطی زیبا بر روی آن نوشته شده« اسدالله الغالب علی بن ابیطالب »

این چه نامیست که مؤذن قبل از هر نماز، کودک در هنگام افتادن و بیمار در حال جان دادن و همه کائنات در همه حال او را بر زبان می رانند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *