متن کارت دعوت (8)

متن کارت دعوت (8)

 

«الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمؤمنین والائمه المعصومین- علیهم السلام-»

حدیث :

علامه ابن‏مغازلی شافعی (م 483) گوید: از شهربن حوشب از ابوهریره روایت است که گفت: هر که روز هیجدهم ذی‏حجه را روزه بدارد ثواب شصت ماه روزه برای او نوشته شود، و آن روز غدیر خم است که پیامبر- صلی الله علیه و آله و سلم- دست علی‏بن ابی‏طالب را گرفت و فرمود: آیا من به مؤمنان از خودشان سزاوارتر نیستم؟ گفتند: چرا، ای رسول خدا. فرمود: “هرکه من مولای اویم پس علی مولای اوست”. عمربن خطاب گفت: به‏به به تو ای علی‏بن ابی‏طالب که مولای من و مولای هر مؤمنی گشتی! آن‏گاه خداوند این آیه را فرستاد: اَلْیَوْمَ اَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ.( مناقب ابن‏مغازلی / 19. و آیه در سوره مائده/ 3.)

متن ادبی برطبق حدیث فوق:

در چشمان پر از تبسم خورشید،آن روز امید به آینده ای روشن بود. در میان تمام آن نگاههای تاریک، ماه بود که به دو نیمه تبدیل، و در زیر سایه گون درخت تاریخ می درخشید.ذراتشان تلألوء می فشاند، و نیمه از ماه کلامشان صوتی از دریای نور.

پیشانی آفتاب بر زمین خمیده گشته و این سجده طولانی بود و طولانی تا سفیر کلامش را به گوش شبزدگان برساند. معلم اول ، لسان ناطق را گشود و یادآور گشت، که بر مؤمنان از خودشان سزاوارتر است، در آن جا بود که صفحه تاریخ رسالت بسته و باب ولایت گشوده گشت.

چشمان زهرآلود بی کران، دشت وسیع را خشمناک دور می زد و چشمان تاب دیدن دو نیمه ماه را نداشت و آتش حسد، بی رحمانه از تنهای سیاه بیرون می دمید.

کلامشان صدایی از صداقت نداشت. لبخندهای زهرآگینشان تبریکی دروغ بود. و دستانشان داغ دار آتش خشم برای فکری ملعونانه دیگر.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *