راهنمای غرفه 2 (نمایشگاه پیمان با غدیر)

راهنمای غرفه (1)

 

عنوان غرفه : ماجرای غدیر

این غرفه تحت عنوان « ماجرای غدیر » نامگذاری شده است و بر آن است تا ماجرا و وقایع پیرامون این واقعه ی بزرگ اعتقادی و تاریخی را در ذهن مخاطبان ترسیم نماید.

زمان اجرای این غرفه حداکثر 15 دقیقه می باشد که شامل یک متن اصلی است که مجری می تواند با مراجعه به آن به بیان ابعاد گوناگون این واقعه بپردازد همچنین در این غرفه متن دیگری با نام” ترسیمى از مراسم سه روزه در غدیر خم “برای هر چه بهتر آشنا شدن مجریان و مدعوین با زوایای بیشتری این واقعه قرار داده شده است . این غرفه دارای مجموعه ای از پیام هاست که در راستای محتوا موضوع این بخش انتخاب شده است که قابل چاپ بوده ،جهت تزئین غرفه و همچنین پیام رسانی به مخاطبین قابل استفاده است.

در بخش «معرفی کتاب » کتاب های مرتبط با این موضوع انتخاب شده اند. به همراه تصاویر روی جلد به طور خلاصه به مخاطبان معرفی شده تا در صورت تمایل نسبت به تهیه ی آن بخش از نمایشگاه کتاب اقدام نمایند.

شایسته است مجریان محترم در کنار استفاده از متن در توجه به عناوین زیر اهتمام بیشتری ورزند:

1. بیان اهمیت و جایگاه خطبه غدیر با توجه به شرایط ایراد این خطبه یکی از وظایف مجریان در این غرفه است .

2. معرفی مختصر بخش های مختلف خطبه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم نیز می بایست در این غرفه صورت گیرد .

3. وقایع مختلفی در طول این سه روز به وقوع پیوسته است که از جمله آن اقدامات منافقین برای مقابله با این امر بزرگ الهی است که اشاره ای گذرا به آن در این غرفه ضروری به نظر می رسد .

4. توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نگه داشته شدن مردم در آنجا که همین امر نشان دهنده ی آن است که پیامبر برای ابلاغ امر مهمی مامور شده اند .

5. بیان داستانهایی که پیرامون وقایع روز غدیر افتاده است از جمله شان نزول آیه سالَ سائل بِعذاب واقع …..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *