راهنمای غرفه 1 (نمایشگاه پیمان با غدیر)

راهنمای غرفه (1)

 

عنوان غرفه: اهمیت غدیر

این غرفه تحت عنوان « اهمیت غدیر » نامگذاری شده است و بر آن است تا اهمیت این واقعه ی بزرگ اعتقادی و تاریخی را در ذهن مخاطبان ترسیم نماید.

زمان اجرای این غرفه حداکثر 15 دقیقه می باشد که شامل یک متن اصلی و یک متن فرعی است که مجری می تواند با مراجعه به آن به بیان ابعاد گوناگون این واقعه بپردازد.

این غرفه دارای مجموعه ای از پیام هاست که در راستای محتوا موضوع این بخش انتخاب شده است که قابل چاپ بوده جهت تزئین غرفه و همچنین پیام رسانی به مخاطبین قابل استفاده است.

در بخش کتاب شناسی کتاب های مرتبط با این موضوع انتخاب شده اند. به همراه تصاویر روی جلد به طور خلاصه به مخاطبان معرفی شده تا در صورت تمایل نسبت به تهیه ی آن بخش از نمایشگاه کتاب اقدام نمایند.

شایسته است مجریان محترم در کنار استفاده از متن در توجه به عناوین زیر اهتمام بیشتری ورزند:

1. شرایط جغرافیایی غدیر که قبل از تقاطع جاده ها در جحفه و پیش از جدایی قبیله ها بوده است همچنین توقف 3 روزه در بیابانی داغ و شرایط زمانی آخرین حج پیامبر که عظیم ترین اجتماع مسلمانان تا آن روز بوده است.

2. خطاب خداوند توسط نزول وحی از طریق جبرئیل که « ای پیامبر ابلاغ کن آنچه از طرف خداوند به تو نازل شده که اگر این کار را انجام ندهی رسالت خود را به پایان نرسانده ای » که در هیچ یک از فرامین الاهی این گونه بیان نشده است.

3. توجه خاص ائمه علیهم السلام به سخنان پیامبر در روز غدیر و به خصوص کلام امیرالمؤمنین و حضرت زهرا علیهما السلام که فرمودند: « روز غدیر برای کسی عذری باقی نگذاشت.»

4. شرایطی که برای بیان این دستور الاهی برپاشد و آن اجتماع بزرگ و شیوه ی خاص بیان و منبر که تنها در این ماجرا انجام گرفته است.

5. بیم پیامبر و دستور قاطع الاهی بر لزوم اجرای حکم ولایت و امامت برای آینده ی مسلمین از خصوصیات ابلاغ این حکم الاهی است که در هیچ حکمی چنین نگرانی از ایشان دیده نشده بود.

6. ضمانت الاهی بر حفظ پیامبر از مکر دشمنان در خصوص اعلام و ابلاغ این رسالت

7. بیان رسمی و اعلام همگانی حکم ولایت و امامت به عنوان یک اصل جدایی ناپذیر دین اسلام و وظیفه ی مردم در مراجعه به امام زنده ی هر عصر و زمان تا قیامت در همه ی دوران ها

((متن کامل غرفه 1 ))

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *