دوست داشتن

دوست داشتن

متن سخنرانی (مخصوص نوجوانان به همراه پاورپوینت)

*اگر قرار باشه یک چیز یا یک نفر رو به عنوان کسی که از همه بیشتر دوستش دارین انتخاب کنید اون چیه ؟ یا شایدم کیه ؟(تصویر)
*بعضی ها لباس مارک دار دوست دارن ! (تصویر لباسهای مارک دار مد روز )، کلا مارک دار بودن لباس باعث می شه احساس بهتری داشته باشن ،انگار یه جورایی باکلاس می شن. شایدم به عنوان بچه مایه دار بشناسنشون و این براشون لذت بخش و جالبه ، اونا عاشق لباس مارک دارن ، فرقی نمی کنه چه مارکی و با چه قیمتی ،مهم اینه که حسابی جلب توجه کنن. کیف می کنن که به عنوان یه آدم خوش تیپ و خوش پوش معرفی شن.
معمولا هم سعی می کنن مد مورد علاقه شونو از تو فیلما و شوهایی که می بینن پیدا کنن ، هر تیکه ای رو از یه هنرپیشه یا خواننده بر می دارن و مد خودشونو اختراع می کنن. در کل می خوان آدم های به روز و های لِوِلی باشن!

*بعضی ها صنعت سینما رو دوست دارن! (تصاویر فیلم های منتخب )، به خصوص سینمای هالیوود، عاشق انیمیشنن،مثه انیمیشن فوق العاده ی فیلم ” “، سرخوشی ها و جنگولک بازی های “های اسکول میوزیک ” رو دوست دارن ! شیفته ی سریال های اون ور آبی ان ، حتی سریالای بی سرو ته دارودسته ی فارسی وانم نیگا می کنن، یه جورایی معتاد فیلم و سریالن!

فیلما یه طرف بعضی ها هنرپیشه های سینمارو دوست دارن ،(تصاویر هنرپیشه های هالیوودی) “دِمی مور”، “جری هال”… عاشق اِستایلِ تاپ و جذابیت اکتورای سینما می شن. کلی زحمت می کشن که شکل و شمایلشون شبیه اونا شه و البته جزو برنامه های طولانی مدتشون در راستای شباهت سازی بین خودشون و ایده آل هاشون عمل بینی و پروتز لباشونه!

*بعضی های دیگه موسیقی رو دوست دارن ، عاشق میوزیکن(تصاویر گروه های موسیقی)،براشون فرقی نمی کنه کی بخونه و چی بخونه ،فقط باید یه چیزی مدام تو گوششون وز وز کنه ، ” متالیکا “،”اِنریکو”،، “بریت نی” … ادعا می کنن که ذاتا موسیقی با روحشون هارمونی داره ، از شنیدنش لذت می برن ، معمولا هم دلشون می خواد خواننده شن، مدام هم برا هر بنی بشر گوش داری آواز می خونن، گاهی آدم دلش می خواد ازشون بپرسه کی بهشون گفته صداشون خوبه!!! دوست دارن خواننده شن ، مشهور شن ، تو توهماتشون به همه امضا هم می دن و پولیه که پارو می کنن !!! فکر کن …

* آ… راستی یادم رفت اینو بگم ، بعضی ها بدلیجات رو دوست دارن ، انواع و اقسام چیزهای عجیب و غریب رو از خودشون آویزون می کنن. ازین آویزای گردن که عکس یه چش گنده روش هستا !(تصویر چشم جهان بین)، یا مثلا این یکی (تصویر آویز تیغ) نظر شما چیه ؟ خداییش- این تک نیست ؟ خوب تکه دیگه ، کدوم آدم عاقلی یه تیغ ریش تراشی می ندازه گردنش ؟ یا نه یه کلید ، شایدم یه صلیب برعکس یا یه چیزی به چیپی و بی کلاسی “لاو استاپ ” با یه علامت ورود ممنوع راهنمایی رانندگی ، گاهی هم که عشقشون می کشه همه ی اینارو باهم می ندازن !

* یا انگشترای اجق وجق! (تصویر انگشترهای شیطان پرستی) این انگشترا که همه ی انگشت آدم زیرش گم می شه ها،ازینایی که تو فیلما دست نقش اولاست ، یا تو شوها می بینن ،همونایی که روش عکس یه اسکلته با دوتا استخون ، یا عکس شمشیر شوالیه های معبد ، یا گونیا و پرگار، یا هر جک و جونور وحشتناک و چندش آوری که فکرشو بکنین ، مثه همه ی اعضای خانواده ی دوست داشتنی سوسک ها !

* بعضی ها عاشق موهای فشنن ، (تصاویر مدل موهای فشن) ازین مدلایی که موها رو از ته می زنی ، یه چیزی تو مایه های تیفوسی ، بعد دو تام خط می ندازی کف سر عینهو جاده ی آسفالت با خط کشی سفید وسطش … یا ازین مدلا که جلوش بلنده پشتش کوتاه! اگه راه باز باشه و مامی جونشون بزاره می تونن موهای تا کمر بلندشون رو یه جوری سیخش کنن که به جای زمین به سمت آسمون بلند شه!

* بعضی ازین بعضی ها هم خالکوبی و نقاشی روی بدن رو دوست دارن و اگر پا بده ،حتما تجربه ش می کنن! گرچه معمولا پا نمیده و اونا (تصاویر خالکوبی)در چنین مواردی هم با حسرتی وصف ناشدنی می گن اگر یه ذره ، فقط یه ذره مردم روشن فکری داشتیم و مامان اُپن مایندی چه می کردیم !

* آخه هر چیزی به یه بار امتحانش می ارزه !
واقعا حیف این همه استعداد که تو وجود مونه و نمی تونیم به عرصه ی ظهور درشون بیاریم. حیف …اگر ما آزاد بودیم ، اگه کسی کاری به کارمون نداشت ، اگه می ذاشتن هرجور دوست داریم رفتار کنیم و هر کاری دلمون می خواد بکنیم …هی ی ی ی
اگر ما اختیار داشتیم …

• بگذریم… ممکنه هر کدوم از ما جزو دسته ی یکی ازین بعضی های دوست داشتنی باشیم! نه ؟ یه کم فکر کنیم و ببینیم کدوم گروه رو می پسندیم و از کدوم بعضی هاییم!

• شاید هم جزو هیچ کدوم این هایی که من شمردم نبوده باشیم ، پس دیگه عاشق چیا هستیم ؟
تو دلمون آرزوی چه کارا و چیزای دیگه ای رو داریم؟
دیگه به چه چیز هایی اهمیت می دیم و چه چیزهایی رو مهم می دونیم؟ دیگه چه چیزهایی رو دوست داریم؟

• قانون جذب رو شنیدین ؟ همونی که یه مدت ولوله ش افتاده بود به جون همه ، اینکه به هر چیزی که فکر کنی جذبش می کنی، همون فیلم رازو می گم ، “دِ سِکرِت”، یادتونه ؟ از اصول اولیه ی این قانون اینه که به اون چیزهایی که آرزو دارید در آینده داشته باشید فکر کنید، ازون بیشترعکسش رو بکشید و بزنید جایی که همیشه جلو چشمتون باشه و در اعماق قلبتون به این موضوع ایمان داشته باشید که حتما به اون خواهید رسید …و راز این ماجرا این بود که به همه ی اون چیزایی که بهشون فکر می کردین می رسیدین…
خیلی ازین بعضی های ما به قانون جذب اعتقاد دارن .اصلا اونو باحال ترین قانون دنیا می دونن ، یه جورایی عاشق این قانونن ، و فکر می کنن اگه بهش اعتقاد داشته باشن دیگه همه چی حله ؟؟؟

یعنی اگر همه ی اون چیزایی که شمردم رو دوست دارن ، پس جذبشون می کنن؟
بعد بنا به همین قانون از خوشی می میرن
آخه منتظرن یه روزی بشن یه چیزی تو مایه های تاپ ترین هنرپیشه های هالیوود!
یا یه روزی بشن جزو معروف ترین گروه موزیک دنیا و یه شب تا صبح باهاشون بالا پایین بپرن !
و وای که دنیا چقدر براشون باحالتر می شه وقتی به هرچی عشقشونه فکر کنن و بعد …اونو داشته باشن

• اما یه جمله ی کوتاه و ساده هم من براتون بگم ،خوب دقت کنید :
• انسان همراه کسی محشور میشود که او را دوست بدارد. (حضرت محمد صلی الله و علیه و آله )
خوب خوب خوب صبر کنید ! این دیگه یعنی چی ؟ یعنی چی با کسی محشور می شی که دوسش داری ؟ مگه قانون جذب فقط مال این دنیا نیست ؟ ظاهرا مسئله پیچیده تر و مهم تر از اونیه که بعضی های ما فکر می کردن !

در واقع شاید اونا دوست داشته باشن یه عکس یادگاری با فشن مورد علاقه شون داشته باشن اما … اینکه اون دنیام باهاش همراه شن یه کمی براشون محل فکره …اِِِِ ، راجع به این قسمتش یه کمی باید فکر کنن…
اوم … این طور که معلومه بعضی ها چند تا گزینه ی محدود بیشتر ندارن ، برای انتخاب اینکه اون دنیاشونو با کدوم یکی از گروه ها و شخصیت هایی که دوست دارن تقسیم کنن. یعنی کنار چه کسایی باشن و زندگی ابدی شونو با چه گروهی سپری کنن؟ این خیلی سخته ، واقعا انتخاب سختیه !
• اینجاست که هم ما و هم بعضی ها باید منطقی باشیم و جدی در مورد این موضوع فکر کنیم .
خوب ، عشق اصلی ما کیه؟؟؟ چه کسی رو بیشتر از همه دوست داریم؟

• بیاین یه کم باهم دوست داشتنی های زندگی مونو دوره کنیم ، مثل سوپراِستارای هالیوود و بالیوود و خالیوود خودمون!!!
از جمله این تصویر : بله ، “مدونا” …(تصویر مجله ی مدونا)
چندوقت پیش تو یکی از مجلات معروف که دارین تصویرش رو می بینین به طور رسمی اعلام کرد “کابالا” شده !
نظر شما چیه ؟ اصلا این حرف یعنی چی؟ “کابالا” ، اصلا شده که شده ، به ما چه ربطی داره ؟ ما فقط دوست داریم مثله اون باشیم ! زیبا ، مورد توجه و مایه دار، آزاد و بدون هیچ قید وبندی ، نه؟
اما اگر قراره تو هر دو دنیا باهاش باشیم بهتره یه کم بشناسیمش …
کابالا ، اصل و ریشه ی جادوگریه ! (تصاویر مربوط به کابالاییسم). اگه بخوایم از اولش سردر بیاریم باید یه دوری تو تاریخ بزنیم .فیلم ملک سلیمان رو دیدین ؟ جنگ بین حضرت سلیمان و اجنه رو یادتونه؟ (تصاویر فیلم ملک سلیمان)

زمان حضرت سلیمان اجنه با انسان ها در ارتباط بودند. به مردم ظاهر می شدند و جادوگری رو به دشمنان پیامبر خدا یاد می دادند. البته جادوگری کاریه که همه ی ادیان اونو رد کردن و بد می دونن و شیاطین که از اجنه بودن این سحرو جادو رو به افرادی که روحشون رو به شیطان می فروختند و جزو پیروان شیطان می شدند می آموختند.(تصاویر افراد جن زده) کار به جایی رسید که حضرت سلیمان به جنگ با اجنه و شیاطین رفتن و وقتی به کمک خداوند پیروز شدند تمام کتابها و اوراد و اذکار و ابزار جادو و جادوگری رو جمع کردند و زیر تختشون ،همون تخت معروف سلیمان دفن کردن.(تصویر معبد سلیمان)

می دونین که تخت سلیمان تو معبد سلیمان بود . معبد سلیمان کجا بود؟ بله ، بیت المقدس…(تصویر بیت المقدس)همین مسجد قدسی که این همه سرش جنگه و سالیان ساله که صهیونیست ها تلاش می کنن اختیارش رو به دست بگیرن. یکی از دلایل مهم بودنش همینه.
در زمان جنگ های صلیبی که غربی ها مسجد قدس رو به تصرف درآوردن شوالیه های معبد این وسایل و کتاب ها رو پیدا کردن و به کشورشون بردن ، شوالیه های معبد زنده کننده ی جادوگری در دنیای امروز شدن و کابالا از اون زمان شکل گرفت.
پس کسی که می گه من کابالا شدم ، جادوگر شده ، یا حداقل به دارودسته ی جادوگرا پیوسته …

• خداوند مارو مختار آفریده ،به ما عقل داده و ذهن خلاق و پردازشگر ،به ما حق انتخاب داده و در عین حال مسئولیت همه ی انتخابامونو به عهده ی خودمون گذاشته ، حالا انتخاب با خودمونه ، می تونیم عاشق کابالاییسم باشیم و …اون دنیا…
قابل توجه اون بعضی های عزیزی که به عنوان دوست داشتنی ترین افراد زندگی شون این آدما رو انتخاب کرده بودن ، دیگه هر بچه ای می دونه جادو و جادوگری بده !شاید اگه یه ذره فکر کنن به این نتیجه برسن که خیلی هم دوست ندارن شکل هنرپیشه ها باشن ،یه جورایی مایه ی دردسره !

• اما بعضی های عزیز دیگه مون که عاشق موسیقی بودن و به ضرس قاطع معتقدند که نمی شه هیچ ایرادی ازش بگیری ! بعضی هایی که می گن موسیقی یکی از زیباترین اختراعات بشره ! و اگه موسیقی رو ترک کنن می میرن. دق می کنن ، بعضی هایی که اصلا نمیدونن چیکار کنن بدون میوزیک؟ و همه ی زندگی شون خلاصه می شه تو تنهایی هاشون با ” هَندزفیریِ خسته شون”!
متالیکا…(تصاویر گروه متالیکا) ویا خیلی از گروه های موسیقی معروفی که شما دوست دارین و یه عالمه طرفدار داره. خوب می شناسینشون آره ؟

اون دانشمند ژاپنی رو یادتونه ؟ (تصویر ایموتو)همونی که روی ذرات آب تحقیق کرده بود. ایموتو رو می گم. همونی که شعور ذره های آب رو اثبات کرد، عکس های فوق العاده ای که گرفته بود همه ی دنیارو متحیر کرد.ایموتو آب رو تو شیشه های کوچیکی می ریخت و کلماتی رو به زبان های مختلف دنیا براش می نوشت بعد اون قطرات رو تو محیط آزمایشگاهی منجمد می کرد و ازشون با دوربینای خیلی پیشرفته و طبق یه شرایط خاص و کنترل شده عکس می گرفت .
تحقیقات ایموتو باعث شد خیلی ها با دید بازتری به زندگی نگاه کنن…

برای آب نوشت فرشته (تصویر)آب به شکل تاجی زیبا در اومد ، نوشت شیطان و آب به شکل یک سیاهچاله شد (تصویر). وقتی نوشت مادر ، نوشت صلح (تصویر). ، نوشت جنگ (تصویر). ، از آب زمزم عکس گرفت و نوشت کعبه (تصویر) نوشت بسم الله الرحمن الرحیم (تصویر)
ایموتو یه کار دیگه ای هم کرد ، شیشه های آب رو بین باندهای بزرگ قرار می داد و براش صداهایی رو که از همه جای دنیا فرستاده بودن پخش می کرد و دوباره با همون روش ازشون عکس می گرفت ، وسط این تحقیقات صوت قرآن به دستش رسید و برای آب صوت قرآن پخش کرد (تصویر) و در نهایت برای آب موسیقی گذاشت (تصویر) موسیقی هوی متال!

ایموتو می گه من هیچ چیزی از دین اسلام نمی دونم اما تصاویری که با دیدن ذرات آب بعد از اینکه عکس کعبه یا صوت قرآن رو براش پخش کردم به دست آوردم منو متحیر کرد …

و در عوض به عکس اون قطره ی آبی که براش موسیقی متال پخش کرده بودن با دقت نگاه کنید (تصویر) طفلک ترکیده ! حالا من یه سوالی از شما دارم ، یه سوال کاملا علمی ، چند درصد بدن مارو آب تشکیل داده ؟
بله ؛70درصد ،دوسوم بدن ما آبه ،یعنی 70درصد بدن من در هر لحظه تحت تاثیر اونچه که می بینم و می شنوم تغییر شکل می ده و متحول می شه ، می تونه بسیار زیبا باشه و یا بسیار زشت …پس تو هر لحظه ای که من دارم انواع و اقسام موسیقی های عجیب و غریب و هیجان انگیز رو گوش می دم دارم 70 درصد بدنم رو می ترکونم!!!

وشاید یکی از دلایل اینکه می گن قبل از شروع هر کاری بگین بسم الله الرحمن الرحیم همین باشه ،و اینکه می گن به همدیگه حرف بد نزنید ،اینکه خدا تو قرآن می گه همدیگه رو مسخره نکنید. “وَیلٌ لِکُلَّ هُمَزَهٍ لُمَزَه” ،و اینکه چشم ها و گوش ها و همه ی اعضای بدنتون رو از گناه دور نگه دارید ، اینکه جنگ بده ، محبت خوبه و…همین تاثیر گذاری روی ذرات بدنمون باشه.

• خداوند مارو مختار آفریده ،به ما عقل داده و ذهن خلاق و پردازشگر ، به ما حق انتخاب داده و در عین حال مسئولیت همه ی انتخابامونو به عهده ی خودمون گذاشته ، حالا انتخاب با خودمونه ،می تونیم عاشق متالیکا باشیم و همه ی ذرات وجودمون رو به شکل اونا در بیاریم و …اون دنیا…
خوب بعضی های دوست داشتنی ما که شیفته ی موسیقی بودین ، موسیقی به کنار، به انگشتر و گردنبد و دستبند و پابند و هزارتا عکس و پوستری که به درو دیوار اتاق هاتون می زنین و هر لحظه که می بینینشون همه ی ذرات وجودتون تحت تاثیرشون قرار می گیره هم فکر کنید؟!
البته ما این بعضی های دوست داشتنی مونو درک می کنیم.اصلا این ذات آدمه که می خواد زیبا باشه و به روز ، می خواد خوش پوش باشه و تک …اصلا می خواد “تاپ تِن” دخترای تهروون باشه !

ما هم اینارو قبول داریم ، تازه همه ی ما مسلمونیم مگه نه ؟ درسته که بیشترمون حتی معنی اسم دینمون رو هم نمی دونیم ،اما تقریبا همه مون این جمله ی معروف رو شنیدیم که : “النظافه من الایمان” …درسته ؟ این جمله رو شنیدیم که : “خداوند زیباست و زیبایی را دوست دارد” درسته ؟ شاید هر کدوممون جملات و مطالب دیگه ای شنیده باشیم که ما رو به سمت زیبا بودن و زیبا دیدن سوق بده ، اصلا دین ما دین زیباییه ،اما تا تعریف ما از زیبایی چی باشه ؟ دوست دارم از بعضی هایی که ادای این عکس هارو در میارن بپرسم به نظرشون اینا واقعا زیبان !؟(تصاویر شیطان پرست ها)

• این به ظاهر آدم ها رو می شناسین ؟ فکر کنم حداقل یه بار اسمشونو شنیدین؟ یه سِرچ تو اینترنت کنین یه عالمه عکس و فیلم و اطلاعات راجع بهشون به دست میارین. شیطان پرست ها…بعضی از بعضی های ما ادای اینا رو در میارن…از نمادهای اینا استفاده می کنن ، اون آویزای گردن ،همون تیغی که عشقشون می کشه بندازن نماد و نشانه ی ایناست .می دونی چرا؟

چون از اصول اولیه ی این گروه قربانی کردن و خوردن خونه ! حتی خوردن خون خودشون…(تصویر) کاری که حتی تو دوران جاهلیت اعراب وحشی هم انجام نمی دادن !یا صلیب برعکس ،به زبان بی زبانی تبلیغ می کنه ضد خدا بودن رو (تصویر) یا هزارتا نماد و نشونه ی دیگه ،علامت های شیطان پرستی…
بعضی ها می گن اولین شیطان پرست دنیا قابیل بود. پسر حضرت آدم که برادرش هابیل رو به وسوسه ی شیطان کشت .

اما من می خوام یه سوال اساسی تر بپرسم ،چرا شیطان اینقدر با ما آدم ها دشمنه ؟مگه ما چه هیزم تری بهش فروختیم که همه ی کارو زندگیشو ول کرده افتاده دنبال اینکه مارو اغفال کنه بریم جهنم؟ آخه مگه مریضه؟! این نفرت وحشتناک شیطان از ما فرزندان حضرت آدم برا چیه؟

اسم اصلی شیطان ابلیسه.(تصویر نمادین از شیطان). ابلیس از اجنه بود و روی زمین بین هم نوعان خودش زندگی می کرد.زمانی که بین اجنه کشتار شد و همه ی قول و قبیله ش کشته شدن ، تعدادی از ملایکه به زمین آمدند و از خدا خواهش کردن به خاطر شدت عبادتش اونو با خودشون به آسمان ببرن. ابلیس انقدر در عبادت پیش رفت که به مقامی بسیار بالا رسید و بین ملایکه شناخته شد.این عبادتی که می گم مثل عبادت های ما نبوده ها ،یه سال دوسال نبوده ها،هزاران سال طول کشید تا ابلیس به این مقام برسه، همه چیز براش عالی بود، به خودش می بالید و افتخار می کرد و در نهایت خوشبختی تو عالم ملکوت زندگی می کرد.تا…

تا زمانی که خداوند حضرت آدم علیه السلام رو آفرید…اولین انسان.
فکر کنم بقیه ی ماجرارو همه تون شنیدین.خداوند به همه ی خلایقش امر کرد که به آدم سجده کنند .همه اطاعت کردند به جز؟
شیطان. بله ابلیس ابا کرد ،خداوند تو قرآن می فرماید : “اَبا وَ استَکبَر…ابا کرد و استکبار ورزید.”
گفت من از آدم برترم ،من از جنس آتشم ،استدلالش این بود که او جن و از جنس آتش بود و آدم از خاک ،پس خودشو برترمی دید و سجده نکرد…
به خداوند متعال گفت اگر این سجده رو از عهده ی من برداری برای مقام خدایی خودت سجده ای می کنم که تا به حال احدی انجام نداده باشه ،سجده ای که 4000سال طول بکشه.

اما خداوند سجده ی چهارهزارساله نمی خواست ،خداوند اطاعت می خواست ،همون جا به ابلیس فرمود :” عبادت من در اطاعت منه ” ، اطاعت یعنی سجده ی چهارثانیه ای به آدم…فقط همین و ابلیس ابا کرد و خداوند او رو از آسمان ها راند…ابلیس شد شیطان رجیم…شیطان رانده شده.

حالا یه کمی فکر کنیم .تیکه های پازل رو تو ذهنمون کنارهم بچینیم و ببینیم چرا شیطان از ما متنفره ؟ اگه شما جای او بودین چیکار می کردین؟ شیطان داره از ما انتقام می گیره، اون فکر می کنه ما باعث رونده شدنش از عرش خداییم .عبادت های هزاران ساله ش به خاطر سجده نکردن بر اولین انسان به هدر رفته ،پس اون هم کاری می کنه که همین یه ذره یه ذره عبادت های ما به هدر بره. خداوند تو قرآنش می فرماید : همانا شیطان دشمن آشکار شماست…چه اصراری داریم برای به روز شدن و جلب توجه ادای دشمن آشکارمونو در بیاریم. اصلا حتی اگر تو قرآن هم همچین چیزی نبود عقل حکم می کرد تا می تونیم ازین موجود و هرچیزی که بهش ربط داره دوری کنیم.

• خداوند مارو مختار آفریده ،به ما عقل داده و ذهن خلاق و پردازشگر ،به ما حق انتخاب داده و در عین حال مسئولیت همه ی انتخابامونو به عهده ی خودمون گذاشته ، حالا انتخاب با خودمونه ،می تونیم عاشق شیطان پرست ها باشیم و رنگ و بوی اونارو بگیریم و…اون دنیا…

خوب فکر کنم تا حالا خیلی از بعضی های ما با نظرات ما هماهنگ و هم رای شدن ،اینکه کابالا بده ، متالیکا بده ، رپ بده، شیطان پرستی بده ، نه اینکه بگم ییهو تغییر کردن ها ،نه ،حالا چیزهایی رو می دونن که قبلا ازش بی خبر بودن .

• اما ،شاید یه سوال اساسی تو ذهنشون شکل گرفته باشه ، اینکه مگه هرچی تو این عالم هست خدا نیافریده؟ مگه خداوند خالق دوست داشتن نیست ؟ پس کی یا چی لایق دوست داشتنه ؟ این طوری که همه ی عشق ها یکسره آدمو می بره سمت باقالیا! اون چیه که ارزش دوست داشتن رو داشته باشه؟
من می دونم شاید هیچ کدوم از ما دوست نداریم اون دنیا از گروه لائیک ها باشیم ،نمی خوایم با ضد خداها هم مرتبه و هم شان و همراه باشیم. دوست نداریم بهمون بگن شیطان پرست … نمی خوایم اون دنیا بودایی ،ایلومیناتی ،سِنیتیزم یا حتی یهودی و مسیحی باشیم ،می خوایم پیرو دین پیامبر خودمون باشیم ؛مسلمون…
همه ی اینا درسته ،
و خداوند عشق رو آفرید و در ازای عشق ورزیدن وعده ی بهشت داد.(تصاویر زیبایی های آفرینش ،آسمان)
پیام این عشق رو توسط پیامبرش به ما رسوند ، پیامبری که مهربان تر از همه کس بود به ما…پیامبری که اسمش رحمت للعالمین ِ.
چند لحظه سکوت کنید و به اعماق قلبتون برگردین. همون جایی که خداوند اونو جایگاه عشق و محبت حقیقی قرار داده .

همه ی عشق ،همه ی محبت ، همه ی راز آفرینش در وجود یک نفر بعد از پیامبر تجلی پیدا کرد. کسی که خداوند به وجودش افتخار می کنه و عاشق او بودن و دوست داشتنش همه چیزای دیگه رو زیبا جلوه می ده.

• کسی که پیامبر در مورد او می گه :
(زیرصدای ملایم و تصاویر طبیعت ،تداعی کننده ی بهشت )
*”اَلا وَ مَن اَحَبَّ عَلیاً اِستَغفَرَت له الملائکهُ و فُتِحَت له ابوابُ الجَنَّه ،یدخُلُ مِن اَیِّ بابٍ شاءَ بِغَیرحساب!”
آگاه باشید کسی که علی را دوست بدارد فرشتگان برای او استغفار می کنند و درهای بهشت برای او باز می شود و از هر دری که بخواهد بدون حساب وارد بهشت می شود!”
یعنی در ازای دوست داشتن امیرالمومنین علیه السلام درهای بهشت برای آدم باز می شه و بدون حساب و کتاب وارد بهشت می شیم!
تعجب نکنید ، پیامبر جز وحی الهی از زبانش خارج نمی شه ، وعده ی پیامبر حقه، پس یقین داشته باشیم که در ازای دوست داشتن امیرالمومنین علیه السلام بی حساب وارد بهشت می شیم.

• پیامبر در ادامه ی حدیثشون می فرمایند :
اَلا وَ مَن اَحَبَّ عَلیاً ناداهُ مَلَکٌ مِن تَحتِ العرشِ ؛اَن یا عَبدَاللهِ !اَستَانِفِ العَمَلَ !فقد غَفَرَ اللهُ لَکَ الذُّنوبَ کُلَّها!
*”آگاه باشید کسی که علی را دوست بدارد فرشته ای از زیر عرش به او خطاب می کند که ای بنده ی خدا ،زندگی را از نو آغاز کن ،خداوند تمامی گناهانت را بخشیده است .”

بعضی ها این جا می گن : بابا ، این که کویته، قانون این همانی رو پذیرفتیم ! شما که انکارش نمی کنید؟ قبولش دارید دیگه ؟ ما هم قبولش داریم.با همه ی وجود. پس دیگه هر جوری دوست داشته باشیم زندگی می کنیم و آخرش می گیم امیرالمومنین رو هم دوست داشتیم.
خدایا خدایا مارو ببر بهشت ،خودت گفتی هر کی علی رو دوست داشته باشه می برمش بهشت! اصلا حالا که علی دارم چه غم دارم؟

بعضی های عزیز من ، اینم آخرین قانونی که می خوام براتون بگم.این قانون رو از اعمال و رفتار خودتون اثبات می کنم.یادتونه اول صحبتامون چقدر از همه ی عشقای جور واجورتون صحبت کردین؟ یادتونه دوست داشتین خودتونو به شکل کسایی که دوستشون داشتین در بیارین ؟ یادتونه عاشق این بودین که هیکل و لباس و رفتار و همه ی وجودتون شبیه هنرپیشه یا خواننده ی مورد علاقه تون باشه؟ خداوند به درون همه ی ما آگاهه،خوب می دونه چه محبتی حقیقیه و از اعماق وجود آدم سرچشمه می گیره و چه حسی ادا و نمایشه و فقط برای کسب منفعته.
و اما قانون آخر : محبت ،اطاعت به همراه میاره ، شرط اثبات صداقت در عشق اطاعت از کسیه که عاشقشی…
به همه ی آنچه که تو دلتون می گذره نگاه کنین و ببینین چقدر در میزان محبتتون به امیرالمومنین راستگویید…ببینید چقدر رنگ و بوی ایشون رو دارید ، هر وقت اینقدر تو زندگیت جاری شدن که مدل موهاتون عوض شد،که آویز گردنتون تغییر کرد ،که انتخاب شکل و شمایلتون متفاوت شد ،مطمئن باشید که وعده ی خداوند حقه و شمارو بدون حساب و کتاب وارد بهشت خواهد کرد…

• من هم عقیده ی هرکدوم از بعضی هایی که راجع بهشون صحبت کردیم باشم ، ته ته دلم عاشق امیرالمومنینم
امیرالمومنین علی بن ابیطالب .
با افتخار سینه مو سپر می کنم و اعلام می کنم که بیشتر از هرکس و هر چیزی در دنیا امامم رو دوست دارم … و به این محبته که گناهانم رو بخشیده می دونم و از همین لحظه تصمیم می گیرم زیر سایه ی محبت ایشون بقیه ی زندگی مو سپری کنم.آنچه که برای من از همه چیزو همه کس دوست داشتنی تره ولایت امیرالمومنین علی بن ابیطالبه…

• و پیامبر در آخرین قسمت سخنانشون می فرمایند :
ألا و مَن ماتَ علَی حُبِّ آل محمّد علیهم السلام ماتَ علی الایمان
و کُنت اَنا کفیلَهُ بِالجَنَه!
*”آگاه باشید کسی که بر دوستی آل محمد علیهم السلام بمیرد با ایمان از دنیا رفته است و من خود ضامن بهشت او می باشم!”
وعده ی پیامبر حقیقت محضه، خوبه که موقع انتخاب این جمله گوشه ی ذهنمون باشه ،خوبه که به همه چیز موشکافانه و دقیق نگاه کنیم .از ظاهر مسائل بگذریمو به باطنشون نگاه کنیم. تفکر خلاق داشته باشیم تا هرگز گمراه نشیم.
ما بچه های آخرالزمان تنها به یک شرط ،یک شرط بسیار ساده و آسان بهشت رو با ضمانت پیامبر برای خودمون می خریم. خداوند بهشتش رو در ازای دوستی آل محمد به ما هدیه می ده . بچه های آخرالزمان ، آخرین فرزند پیامبر امام زمان ماست ،کسی که همه ی عشق امروز تو وجود اوست .اگر دوستش بداریم به ما طعم عشق حقیقی رو می چشونه ،مارو از سردرگمی و تنهایی رها می کنه…ازهر پدری به ما مهربون تره…تنها کسی که لایق محبت و عشق حقیقیه که خداوند اونو تو وجود همه ی ما قرار داده امام عصر علیه السلامه ، اگر خداوند عشق رو آفرید به ما جایگاه اونو هم نشون داد …به ما قدرت انتخاب داد و مسئولیت انتخاب ها مونو به عهده ی خودمون گذاشت …
حالا فقط چند لحظه ی کوتاه فکر کنیم …شاید ارزش انتخاب همنشین یک عمرمون در این دنیا و اون دنیارو داشته باشه…

انتخاب ما چیه؟؟؟

الهام حیدری

(پاورپوینت عکس ها، در زیر مطلب، قابل دانلود است.)

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *