باب الحسین 12

باب الحسین 12

 

امام حسین علیه ­السَّلام؛ نور خدا که هرگز خاموش نمی­ شود

ما زیارت­ نامه ­هایی کوتاه داریم، مثل زیارت اربعین که مشکل نیست، طولانی نیست و خواندنش وقتی نمی­ برد. از جمله­ ی آن­ها، زیارت فوق ­العاده زیبا و واقعاً دل­ربای امام حسین علیه ­السّلام در نیمه­ ی شعبان است. آن زیارت از امام صادق علیه­ السّلام است.

عبارت ­هایی دارد که حقیقتاً دل می­ برد از شدّت لطافت.

در آن زیارت به امام حسین علیه­ السّلام عرض می ­شود:

«أشهَدُ أنَّکَ قُتِلتَ و لَم تَمُت» من شهادت می دهم که شما کشته شدید؛ امّا نمردید، «بَل بِرَجاءِ حَیاتِکَ حُیِیَت قُلوبُ شیعَتِکَ» بلکه به امید زنده ­بودن شما، دل­های شیعیان شما هم زنده ­اند، «و بِضیاءِ نُورِکَ اهتَدَى الطّالِبونَ إلَیکَ» و به تابش نور شماست که طالبان شما؛ هواداران شما؛ آن­هایی که دنبال شما هستند، به شما راه پیدا می­ کنند، «و أشهَدُ أنَّکَ نُورُ اللهِ الَّذی لَم یُطفأ و لایُطفأُ أبَداً» و من شهادت می­ دهم که شما آن نور خدا هستید که خاموش نشد و هرگز خاموش نخواهد شد، «و أنَّکَ وَجهُ اللهِ الَّذی لَم یَهلِک و لایُهلَکُ أبَداً» و شما آن جلوه­ ی خدای متعال هستید که هلاک نشده و هرگز هلاک نخواهد شد، «و أشهَدُ أنَّ هٰذِهِ التُّربَهَ تُربَتُکَ و هٰذَا الحَرَمَ حَرَمُکَ و هٰذاالمَصرَعَ مَصرَعُ بَدَنِکَ» و شهادت می­ دهم که این خاک، خاک شماست و این حرم، حرم شماست و این قتلگاه، قتلگاه بدن شماست، «لا ذَلیلٌ و اللهِ مُعِزُّکَ» به خدا قسم آن کس که شما را عزیز بدارد، ذلیل نخواهد شد، «و لا مَغلُوبٌ و اللهِ ناصِرُکَ» به خدا قسم آن کس که به شما کمک کند، مغلوب نخواهد شد؛ شکست نخواهد خورد، «هٰذِهِ شَهادَهٌ لی عِندَکَ إلىٰ یَومِ قَبضِ روحی بِحَضـرَتِکَ» این شهادت من است خدمت شما تا آن روزی که خدای متعال مرا قبض روح کند و مرا نزد شما داشته باشد.

گریه ­کننده­ ی بر امام حسین علیه ­السَّلام، زائر امام حسین علیه ­السّلام، آن کسی که دلش با امام حسین علیه­ السّلام است، در قیامت هم پیش امام حسین علیه ­السّلام خواهد بود. «و السَّلامُ عَلَیکَ و رَحمَهُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ.»1 و سلام و رحمت خدا و برکاتش بر شما.

برگرفته از کتاب باب الحسین

حسین درگاهی

1- مفاتیح الجنان

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.